Wykończenie pod klucz – jakie kroki zastosować?

Bez kategorii

Wykończenia pod klucz stają się coraz bardziej popularną ofertą w dzisiejszych czasach. Zleceniobiorca bierze całkowitą odpowiedzialność za cały projekt, począwszy od umowy, po design i wdrożenie całościowe projektu. W innych słowach – twoje mieszkanie będzie gotowe, a ty jedynie musisz przekręcić klucz w drzwiach.

Zdecydowanie się na wykończenie mieszkania pod klucz przyniesie ci niesamowite benefity. Po pierwsze – zleceniobiorca ma wiedzę o aktualnych cenach oraz o najlepszych metodach wykańczania wnętrz. Koszty mogą być zredukowane bez uszczerbku na jakości, jeśli wdrażamy projekt od samego początku. Aby wszystko przeszło gładko, warto by zastosować się do tych rad, które pomogą nam bez przeszkód osiągnąć cel, jakim jest wyprowadzka do pięknie ukończonego mieszkania.

Obszerny i skomplikowany techniczny system budynku

Najkorzystniejsza dla ciebie sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy zleceniobiorca jest odpowiedzialny za całość. Jeśli dajemy pozwolenie jedynie na częściowy projekt,  może to spowodować niechciane komplikacje trudne do naprawy w późniejszym czasie.

Pamiętajmy, że wszystko zależy od budowy samego mieszkania. Jeśli remont jest wyzwaniem, koszt całościowy może wzrosnąć niezależnie od woli zleceniobiorcy. Ważne, aby umowa zawarta między zleceniobiorcą i zleceniodawcą była jak najbardziej przejrzysta. Przed zatrudnieniem jakiejkolwiek agencji lub firmy, która ma być odpowiedzialna za projekt, pamiętajmy, aby sprawdzić kompetencje pracowników i ich umiejętności.

Dekorator wnętrz stanie się naszym najważniejszym partnerem. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej dla nas osoby – osoby, która będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

Plan wykończenia pod klucz musi zostać zrozumiany

Upewnijmy się, że wszyscy, począwszy od kontraktora po techników instalacji, rozumieją projekt i jego charakterystykę.

Ważne, aby nasza komunikacja z teamem była wolna od jakichkolwiek nieporozumień. Dzięki temu koszty remontu będą łatwiejsze w monitorowaniu, a współpraca będzie przebiegać w przyjaznej atmosferze.

źródło: https://studioloko.pl/wykonczenie-mieszkania-pod-klucz

Jeśli zależy nam na szybkiej przeprowadzce, warto zainwestować w projekt wykończenia pod klucz. W zależności od miasta czy metrażu, ceny takich usług mogą znacznie się różnić. Jednak dobrze wykończone mieszkanie i odpowiednia dekoracja wnętrz będzie służyć nam latami, a przemijające trendy nie odbiją się na atrakcyjności naszego mieszkania.