Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o wykończeniu mieszkania pod klucz

Bez kategorii

Jeszcze kilka lat temu wykończenie mieszkania pod klucz było to dosyć nieznaną usługą w Polsce. Obecnie coraz więcej Polaków z różnych względów decyduje się na zapłatę dodatkowej kwoty pieniędzy, aby jak najszybciej i bezproblemowo móc się wprowadzić w swoje cztery kąty. Co warto wiedzieć o tym usłudze, zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania wykończonego pod klucz?

Zagraniczny trend

W Stanach Zjednoczonych, czy krajach wysokorozwiniętych Europy Zachodniej wszystkie nowe mieszkania są budowane pod tzw. klucz. W Polsce do niedawna trend był to mało popularny. Jednak wraz z upływam czasu i rozwinięciu tej usługi przewiduje się, że w najbliższych latach znacznie wzrośnie liczba ( aż do 40%) kupowanych mieszkań z wykończeniem pod klucz.

Co obejmuje wykończenie mieszkania pod klucz

W zależności, jaki pakiet wykupujesz, możesz liczyć na różne usługi oraz materiały czy paletę barw proponowaną przez firmę. Im droższa opcja, tym większy wybór usług wykończenia mieszkania pod klucz. Jednak biorąc, nawet ten najtańszy pakiet, powinieneś oczekiwać usług wykończeniowych takich jak:
• w pełni urządzona łazienka
• w pełni urządzona kuchnia
• zainstalowana armatura
• pomalowane ściany
• wykończenia glazurą
• ułożenie płytek/ paneli / parkietu
• zainstalowanie drzwi wewnętrznych
• wstawione meble.

Wybór firmy

Dzięki dzisiejszej technologii oraz usług online, aby wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się wykończeniem mieszkania pod klucz, nie trzeba koniecznie wychodzić z domu. Obecnie formalności związane z przyjęciem zlecenia jest ograniczona do niezbędnego minimum. Pierwsze projekty i wycenę można uzyskać za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu potencjalny klient ma możliwość, aby zapoznać się ze wszystkimi interesującymi projektami i wybrać najlepszego usługodawcę pod względem oferowanych usług oraz cen.

Sprawdź ofertę firmy BB Construction z Gdańska!

Pamiętaj, że to firma zajmująca się wykończeniem mieszkań pod klucz jest odpowiedzialna za dopilnowanie wszelkich zleconych prac, a ty jako klient masz pełne prawo do nadzorowania wykonywanych działań. Co więcej, mając zaplanowany budżet i zarezerwowaną ekipę, pozostają zakupy. Przy wykończeniu mieszkania „pod klucz” logistyka zakupowa należy do obowiązków koordynatora i ekipy, która zajmuje się wykończeniem waszego wnętrza. To oni decydują jaki rodzaj płytek, farb zamówić i kiedy sfinalizować zakupy.

Podsumowując

Wykończenie mieszkania pod klucz to usługa, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli uważasz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z tak wielkim, stresującym przedsięwzięciem, jakim jest remont oraz prace wykończeniowe, albo zależy ci, na jak najszybszej przeprowadzce do nowego mieszkania, to ta opcja jest dla ciebie jak najbardziej wskazana i zalecana.