apartamentywarszawacentrum-1

Popularne lokalizacje apartamentów w centrum Warszawy

Bez kategorii

Warszawa to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast Europy. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wzrosło zaufanie do naszego kraju, jako stabilnie rozwijającego się rynku. Przełożyło się to, wraz z bogatym strumieniem dotacji unijnych, na wysyp różnego rodzaju inwestycji, zarówno tych w infrastrukturę miasta, jak i nowe miejsca pracy. Wiele wahających się dotychczas międzynarodowych koncernów oraz mniejszych firm, wraz z wejściem naszego kraju do UE, zdecydowało się na rozpoczęcie działalności w Polsce. Zaowocowało to powstaniem wielu nowych filii przedsiębiorstw – nie tylko w centrum Warszawy. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest napływ do stolicy wielu nowych pracowników, zarówno na specjalistyczne stanowiska menadżerskie, jak i te niższego szczebla.

Migracja zarobkowa wiąże się nierozerwalnie ze zmianą miejsca zamieszkania i w większości przypadków zmusza nowych pracowników do wynajmu lub zakupu apartamentów w warszawskim centrum. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim specjalistów i pracowników wyższego szczebla, którzy dzięki swoim atrakcyjnym zarobkom oferowanym im przez bogate, zagraniczne koncerny, są w stanie pozwolić sobie na znacznie więcej niż przysłowiowa „odrobina luksusu”. Deweloperzy czujnie zareagowali na potencjalną okazję biznesową i z biegiem lat powstało w centrum warszawy wiele apartamentów oferujących swoim mieszkańcom wysoki standard.

Przez ostatnie lata dużo uwagi jako popularne miejsce inwestycji zyskała warszawska Wola – dawna dzielnica przemysłowa stolicy. Bliskie sąsiedztwo warszawskiego Śródmieścia i wielu biurowców, w których mieszczą się siedziby mniejszych i większych firm, spowodowało, że Wola jako teren lokalizacji warszawskich apartamentów jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Wiele dawnych terenów przemysłowych stanowiło nie lada gratkę dla deweloperów i umożliwiło powstanie w okolicach tej lokalizacji wielu ciekawych, nowoczesnych inwestycji o bardzo wysokim standardzie (np. http://artdecowola.pl).

Korzyści wynikające z zakupu apartamentów w centrum Warszawy

Apartamenty warszawskiego centrum oferują swoim szczęśliwym posiadaczom szereg udogodnień, czyniąc codzienne życie znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym. Jednym z głównych atutów przemawiającym za zamieszkaniem w apartamencie zlokalizowanym w centrum, jest oszczędność czasu, który każdego dnia ucieka nam na błahe sprawy życia codziennego (takie jak np. dojazdy). Apartamenty w centrum Warszawy są z reguły tak zlokalizowane, że w ich pobliżu znajdziemy niemal wszystkie najpotrzebniejsze nam na co dzień lokale usługowe, do których wyprawa samochodem lub rowerem zajęłaby dodatkowy, cenny czas (no, chyba że ktoś lubi łączyć rowerową przejażdżkę z wyprawą na zakupy, np. podczas ulewy). Udogodnienia takie jak hala garażowa, eliminująca problem szukania miejsca parkingowego, czy siłownia zlokalizowana w tym samym budynku co nasz apartament, to tylko jedne z nielicznych korzyści mieszkania w nowych warszawskich inwestycjach.