mlody-singiel-a-zakup-mieszkania-3

Młody singiel, a zakup mieszkania

Bez kategorii

Wielu młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze własnej rodziny, rozważa zakup swojego pierwszego mieszkania. Są oni niezależni, zazwyczaj wykształceni, zarabiają na siebie i swoje utrzymanie. I mają już dość najmowania lokali od nieznajomych ludzi.

Zakup własnego mieszkania to marzenie wielu młodych ludzi, którzy rozpoczęli dorosłe życie i zaczęli sami na siebie zarabiać. Przeciętny singiel tego typu mieszka i pracuje w dużym mieście, całkiem nieźle zarabia, odkłada co miesiąc daną kwotę pieniędzy, nie żałując sobie przy tym codziennych przyjemności. Ale jak ma podołać kupnu mieszkania? I czy w odwiecznej walce ceny z lokalizacją, powinien wybrać lokalizację?

Lokalizacja czy cena?

mlody-singiel-a-zakup-mieszkania
źródło: Walendów Park

Wielu młodych ludzi powie, że to cena jest najważniejszym czynnikiem, który wpłynie na ich ostateczną decyzję w sprawie zakupienia własnego lokum. Inni zwrócą jednak uwagę na dogodną lokalizację. I o ile co trzeci będzie chciał zamieszkać w ścisłym centrum dużego miasta, o tyle tylko  może co dwudziestemu się to uda. Chodzi tu oczywiście o pieniądze.

Ceny metra kwadratowego w największych miastach w Polsce wahają się pomiędzy 6 a nawet 12 tysiącami złotych. To sporo jak na kieszeń młodego singla, który przecież nie będzie chciał mieszkać w mieszkaniu 15-metrowym. W takim wypadku warto więc skupić się na pieniądzach i postarać się poszukać mieszkania na obrzeżach miasta – a smutek zrekompensować sobie wysokim standardem i świetnym wykończeniem oraz nowoczesną aranżacją wnętrza.

Na zawsze już tutaj?

mlody-singiel-a-zakup-mieszkania-2Młodzi ludzie nie należą już do pokolenia, które myślało o mieszkaniu rodzinnym jak o miejscu, w którym spędza się całe życie aż do śmierci. Młodzi wiedzą, że w dzisiejszych czasach zakup mieszkania to przede wszystkim ciekawa inwestycja, która kiedyś może przynieść równie ciekawe pieniądze.

Dlatego nie należy wymagać, że singiel, który dziś kupi nowe mieszkanie, będzie w nim żył za 50 lat. Realia się zmieniają, młodzi ludzie migrują, po jakimś czasie również zakładają rodziny i szukają większych metrażów. Mieszkanie w razie potrzeby mogą sprzedać lub komuś wynająć. Nie stracą na tym ani złotówki, a mogą nawet zyskać!