mieszkania-beda-tansze

Mieszkania będą tańsze

Bez kategorii

Według prognoz analityków w ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy spodziewać się znacznych spadków cen mieszkań. Specjaliści rynku nieruchomości twierdzą że w dalszym ciągu utrzyma się trend spadku cen mieszkań, który ma miejsce już od kilku miesięcy. Obniżka będzie zauważalna już w okresie wakacyjnym, kiedy to radykalnym zmianom ulegnie rządowy program „Rodzina na swoim”. Mieszkania będą znacznie tańsze, a deweloperzy w celu przyciągnięcia do siebie klientów, będą oferować dodatkowe pomieszczenia (jak np. garaże) w atrakcyjnych cenach.

Mieszkania w Polsce cieszą się coraz większą popularnością szczególnie wśród obcokrajowców. Odsetek tych, którzy kupili mieszkania w Polsce przez ostatnie 5 lat, stopniowo wzrastał. Mieszkania wśród obywateli innych krajów cieszyły się największa popularnością w 2008 roku, kiedy kupili oni prawie 200 tyś. metrów kwadratowych mieszkań – co przy średniej powierzchni około 55 metrów, daje około 3,5 tysiąca lokali.

Ciekawym trendem w ostatnich latach okazuje się zainteresowanie dużymi mieszkaniami. Jest to zauważalne głównie w małych miejscowościach i miastach. Statystyki pokazują, że średnia liczba pomieszczeń, jak i powierzchnia sprzedawanych mieszkań, mają tendencję rosnącą. Fakt ten wynika głównie z powolnego stabilizowania się sytuacji na rynku nieruchomości po przebytym kryzysie.