flower-2451434_960_720

Jak zaaranżować taras? Co powinno znaleźć się na tarasie?

Bez kategorii

6 rzeczy, które powinny znaleźć się na tarasie

Tarasy stają się coraz popularniejszymi alternatywami dla balkonów. Są one większe, bardziej przestronne, można z większym rozmachem je aranżować. Pytanie tylko w jaki sposób. Czy każda tarasowa inwestycja okaże się dobra? Wszystko zależy od tego, czy mieszkamy w domku z tarasem czy w mieszkaniu z tarasem. W gruncie rzeczy każdy taras potrzebuje podobnych przedmiotów. Warto zrobić sobie listę!

 

chair-1228423_960_720Krzesła i stoliki

Trzeba je odpowiednio dobrać do podstawowego wyglądu naszego tarasu, a więc do posadzki oraz ścian. Również kolorystycznie. Na pewno dużym uznaniem cieszą się meble drewniane z miękkimi pluszowo-materiałowymi wstawkami (na przykład na oparciach czy siedzeniach). Oprócz krzeseł i stolików często na tarasach zaobserwować można pseudo-kanapy. Często są to pomysłowo wykończone skrzynie z obiciem do siedzenia

Kwiaty

Taras to pomost między nami a naturą. Powinny się na nim znaleźć jakieś rośliny – choćby symbolicznie. Warto zainwestować w 3-4 doniczki z większymi roślinami i kilka mniejszych ustawionych na stolikach czy przy drzwiach.

ozdoby taras Ozdoby

Nasz taras należy spersonalizować. Dodając różnorodne ozdoby, które będą utrzymane w naszym stylu, może sprawić, że taras nabędzie naszych cech i smaku. Na przykład – jeśli ktoś jest buddystą, może zaaranżować swoją przestrzeń w buddyjskim stylu, stawiając na posążki i rośliny.

Grill

Wielu ludzi posiada na swoim tarasie grilla. Jest to dość praktyczna sprawa i na pewno przydatna w ciepłe dni, kiedy mamy ochotę na coś innego do jedzenia, zimne napoje oraz spotkanie z przyjaciółmi. Należy jednak pamiętać, że taki grill powinien być odpowiednio zabezpieczony, a dym nie powinien przeszkadzać sąsiadom.

Opcjonalnie: huśtawka

Niektórzy cenią sobie wygodę i lubują się w huśtawkach ogrodowych. Niestety nie każdy posiada ogród, toteż taka huśtawka na tarasie stała się symbolem nieuchwytnego ogrodu oraz świetnym miejscem do popołudniowego relaksu z książką i kawą.

Obligatoryjnie: parasol lub namiot ogrodowy

Zawsze warto mieć któryś z nich. Gdy nad naszym tarasem zbiorą się chmury i grożą oberwaniem, my mamy na to swoją broń. Posiadając parasol chronimy nie tylko siebie, ale również rzeczy, które zdobią nasz taras. To naprawdę ważny element każdego tarasu stanowiący nie tylko ozdobę, ale i ochronę przez różnymi warunkami atmosferycznymi!