Ikona nowoczesności, czyli schody kręcone

Bez kategorii

Świat idzie do przodu. Widać to praktycznie w każdym możliwym aspekcie naszego życia. Zmienia się styl, moda, muzyka, motoryzacja, zabawki, czy chociażby architektura. W przypadku tego ostatniego coraz częściej zaczynamy stosować nietypowe rozwiązania, chcąc tym samym wnieść do naszego wnętrza dużo świeżości. Jeśli posiadamy dom jednorodzinny, dobrym elementem na zachowanie nowoczesności będą schody kręcone.

Dlaczego akurat kręcone?

schody spiralne (źródło: Fontanot)

Kiedy padnie pytanie, czemu to właśnie schody kręcone powinny być tym pierwszorzędnym wyborem, należy wskazać więcej niż jeden czynnik. Po pierwsze chodzi o ich ponadprzeciętną prezencję. Trzeba przyznać, że wyglądają one naprawdę zjawiskowo i zdecydowanie wyróżniają się swoim wyglądem na tle pozostałych schodów. Dla osób chcących, by ich dom sprawiał wrażenie nowoczesnego, jest to zatem bardzo dobra opcja.

Ponadto dużym plusem jest oszczędność miejsca. Schody kręcone pozwalają na zachowanie możliwie jak największej ilości metrów kwadratowych i zagospodarowanie ich w inny sposób. Tym samym pojawia się dużo wolnego miejsca, a same schody wcale nie stają się tym elementem, przez który trzeba się będzie przeciskać ze wciągniętym brzuchem.

Warto również nadmienić, iż do dyspozycji mamy szereg różnego rodzaju materiałów, z jakich schody będą budowane. Zarówno jeśli chodzi o stopnie, jak i o poręcze.

Drewno, stal, a może jeszcze coś innego?

Skoro już wspomnieliśmy o materiałach, można omówić tę kwestię w osobnym akapicie. Do wyboru mamy bowiem klasykę gatunku, czyli elementy drewniane, które idealnie wpasowują się niemal do każdego wnętrza, nadając mu tym samym ciepłych barw. Na drugi ogień idzie stal, która poszczycić się może różnorodnością, jeśli chodzi o formę (np. przy balustradach), ale przede wszystkim zapewnia trwałość i niezawodność. W niczym nieustępujące poprzednikom szkło także zasługuje na uwagę. Jest to materiał zapewniający naszemu wnętrzu ekskluzywny i luksusowy wygląd, a także jest rozwiązaniem bardzo niekonwencjonalnym, które z powodu swojej oryginalności z pewnością spotka się z dużym uznaniem.

Podsumowanie

Schody kręcone to idealny wybór, jeśli chcemy, by wnętrze naszego domu stało się bardzo nowoczesne. Dodatkowym atutem jest mnogość materiałów, z jakich schody mogą być wykonane oraz wspomniana wcześniej oszczędność miejsca. Naprawdę warto zastanowić się nad tym wariantem.