domy-nowoczesne-i-ich-wnetrza

Domy nowoczesne i ich wnętrza

Bez kategorii

Bez wątpienia domy nowoczesne to temat na czasie. Decydując się na tego typu budowle trzeba liczyć się z większymi kosztami budowy. Nagrodą są ograniczone do minimum opłaty. Co zatem wyróżnia je na tle domów tradycyjnych?

  • Zwarta bryła – chyba najczęściej poruszana na różnego rodzaju forach cecha, która mówi o budynku, jako jednolitej całości.
  • Asymetria – rozkład pomieszczeń, jak sama nazwa wskazuje jest asymetryczny. Drzwi i okna nie mają określonej wielkości. Do wykończenia używa się zazwyczaj drewna, czy betonu. Niestety niewiele zależy od użytkownika. Miejsce ścian i ustawienie na działce są z góry narzucone przez domy nowoczesne.
  • Nowoczesne rozwiązania – stosowanie oświetleni za pomocą pilotów, czy też gestów staje się powoli standardem. Wydawać by się mogło, że to trochę gryzie się z koncepcją. Jednak domy nowoczesne wyposażone są w panele fotowoltaiczne, które napędzają tego typu technologie. Inteligentne rozwiązania to także ograniczenie mostków termicznych (miejsca, w których energia cieplna „ucieka”), przez co poziom utraty ciepła jest znikomy. Dodatkowo można go sprawdzać za pomocą kamery termowizyjnej. Domy nowoczesne wyposażane są również w specjalną wentylację mechaniczną, która stale zapewnia dostęp do świeżego powietrza. Te z kolei ogrzewane jest za pomocą energii uzyskanej z powietrza opuszczającego konstrukcję.
  • Ekologia – przyszłość i wizja najbliższych kilkudziesięciu lat. Domy nowoczesne zorientowane są na naturę. Materiały, z których są wykonane, to produkty przyjazne środowisku. Oprócz tej funkcji, technologia pozwala poszerzyć ich zastosowanie o zmniejszenie zużycia energii. W tego typu budynkach standardem stają się urządzenia energooszczędne, które wykorzystują zdecydowanie mniej prądu.
  • Przeszklenia – bez wątpienia jedno, z ważniejszych rozwiązań domów nowoczesnych. Budynek musi wyposażony być w duże okna, które pozwolą doświetlić budynek. Dodatkowo muszą być one wystarczająco szczelne, aby nie oddawały energii na zewnątrz. Miejsce na działce uwarunkowane jest od czynniku – część dzienna to południowa część. Dzięki temu do salonu trafi zdecydowanie więcej światła słonecznego.
  • Materiały – czasy, w których domy budowało się z cegieł lub drewna minęły bezpowrotnie. Obecnie projektanci mają nieograniczone pole manewru. Domy nowoczesne wykorzystują w dużej mierze egzotyczne gatunki drzew, czy kamienie z najróżniejszych stron świata. Dzięki kontrastom, uzyskać można naprawdę dobre efekty wizualne. Materiały te jednak nie są brane pod uwagę z przypadku. Ich właściwości termiczne odgrywają bardzo dużą rolę.
  • Precyzja – poprzez zachowanie najwyższej precyzji, domy nowoczesne są trwałe, funkcjonalne oraz estetyczne. Wszystko za sprawą wyżej wspomnianych materiałów. Dbałość o szczegóły jest nieporównywalnie większa niż w przypadku tradycyjnych budynków.
  • Przestronność wnętrza – ze względu na prostą strukturę rozkład pomieszczeń sprawia wrażenie ogromu miejsca. Kuchnia w otwartej postaci łączy się zazwyczaj z salonem. Korytarze ograniczone zostają do minimum.
  • Aranżacja – minimalizm, minimalizm i jeszcze raz minimalizm. Ważne jest zachowanie ekologii oraz ekonomii. Odchodzi się od zbędnych dodatków. Nowością są szklane drzwi przesuwne. Domy nowoczesne zyskują dzięki temu jeszcze więcej światła słonecznego. Wszystko musi tworzyć ze sobą harmonię.

domy-nowoczesne

Jak można zauważyć, na tle domów tradycyjnych wyglądają bardzo futurystycznie. Jest to dosyć młody rynek, który dopiero się kształtuje. Stąd liczne eksperymenty. Architekci przekraczają granice chcąc osiągnąć ekologiczny i nowoczesny efekt. Domy nowoczesne to standard, na który nie trzeba długo czekać. Nietuzinkowe rozwiązania sprawiają, że jest on brany pod uwagę coraz częściej.

Szczegóły: http://domyhybrydowe.pl/o-nas/charakterystyka-firmy